Masáž

Si postupne prešla veľkým vývojom a s ňou aj techniky a hmaty, ktorými sa vykonávala. V dnešnej dobe existuje rozmanité množstvo masáží. Pokúsim sa vám stručne a prehľadne priblížiť tie najznámejšie, ktoré poznáme. Isto už máte nejaké aj odskúšané alebo ste o niektorej z nich aspoň počuli. Tak nebudem vás dlho zdržiavať a poďme na to 🙂

Klasická masáž

Označuje sa aj ako švédska masáž. Pomáha pri ťažkostiach, ktoré sa týkajú najmä svalstva a pohybového aparátu. Väčšinou sa jedná o uvoľnenie nahromadeného napätia alebo bolesti svalov. Účinnými a vhodnými hmatmi sa dôkladným rozmasírovaním uvoľňujú stuhnuté a bolestivé miesta. Svoje využitie má aj pri bolestiach hlavy, ktoré sú často sprevádzané migrénami. Vo väčšine prípadoch platí, že táto bolesť je spojená so zablokovanou krčnou chrbticou.

Môže byť podávaná za účelom uvoľnenia alebo nabudenia. Podľa toho sa volí rýchlosť tejto masáže.

Klasická celotelová masáž môže byť úplná, keď sa masíruje celé telo, alebo čiastočná – masíruje sa len určitá partia tela.

Klasická masáž pre vás v ponuke

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/klasicka-masaz/


Športová masáž

Táto masáž je ideálna pre tých z vás, ktorí radi športujete, cvičíte alebo ste fyzicky viac aktívni. Jej cieľom je odstrániť únavu po namáhavom a náročnom športovom tréningu alebo výkone. Táto masáž je veľmi vhodná aj v prípade, keď sa pripravujete na podanie maximálneho výkonu počas blížiacich sa pretekov.

Takisto je možnosť masírovania celého tela alebo len určitej partie tela.

Športovú masáž nájdete v ponuke

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/sportova-masaz/

Antistresová masáž v sede

Masáž sa vykonáva cez oblečenie klienta, ktorý sedí na masážnej stoličke. Poloha sedenia je pre klienta veľmi pohodlná. Dochádza k rýchlemu uvoľneniu klienta. Masíruje sa rôznymi časťami tela a využívajú pri tom hmaty z masáží šia cu, reflexnej masáže, thajskej masáe a akupresúry.

Aj túto masáź mám pre vás v ponuke

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/antistresova-masaz-v-sede/


Lymfodrenážna manuálna masáž

Touto masážou pôsobíme na lymfatický systém v tele. Podporujeme tak pohyb lymfatickej tekutiny z končatín. Pôsobíme na lymfatické uzliny, ktoré vyprázdňujeme. Lymfu následne tlačíme cez tieto uzliny až do konečných uzlín. Organizmus sa pri tejto masáži prečisťuje od patogénov a toxických látok. Využívajú sa 4 základné lymfodrenážne hmaty. Táto masáž dokáže odstrániť únavu. Výhodou je, že je možné ju aplikovať ihneď po športovom výkone. Dochádza k odplaveniu odpadových a únavných látok, ktoré sa nahromadili počas športového výkonu. Pri masáži sa nezaťažujú svaly.

Lymfodrenážnu manuálnu masáž vám takisto ponúkam

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/lymfodrenazna-manualna-masaz/


Reflexná masáž

Pri tejto masáži sa ovplyvňuje nervový systém, ktorý sa týka príslušných častí tela. Ľudské telo sa premieta na rukách a nohách, a práve to je základným pilierom tejto masáže. Vykonávame stimuláciu bodov tlakom, ktoré prislúchajú konkrétnemu orgánu alebo časti tela. Keď daný bod stimulujeme, tak dochádza ku kontaktu mozgu človeka s týmto miestom. Mozog musí následne toto podráždenie vyhodnotiť a spracovať. Pozornosť venujeme práve tým bodom, ktoré sú viac citlivé.

Po tejto masáži budú vaše nohy a ruky “ľahšie” a telo zdravšie.

Reflexné masáže sú pre vás takisto v ponuke

Reflexná masáž ruky

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/reflexologia-ruky/

Reflexná masáž chodidla I. pohybový systém (pohybový aparát)

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/reflexologia-chodidla-1-pohybovy_system/

Reflexná masáž chodidla II. vnútorné systémy (vnútorné orgány, hormonálny systém, trávenie a pod.)

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/reflexologia-chodidla-2-vnutorne-systemy/


Masáž lávovými kameňmi

Masíruje sa so špeciálnymi kameňmi, ktoré sú ručne zbierané na ostrovoch okolo sopiek. Nahriate kamene sú schopné odoberať z tela negatívnu energiu, odstrániť bolesť vo svaloch a pomáhajú liečiť. Kamene sú špecifické tým, že majú hladký povrch, tým sa ľahko a plynule kĺžu po pokožke. Okrem toho sa uvoľňujú svalové spazmy a zlepšuje sa detoxikácia tela. Pri tejto masáži zažijete príjemné teplo a pocit hlbokej relaxácie.

Masáž lávovými kameňmi je pre vás v ponuke

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/lavove-kamene/


Havajská masáž Lomi – Lomi

Korene tejto masáže siahajú až do ďalekej Polynézie. Neskôr bola prepracovaná liečiteľmi na Hawaji. Vychádza z dlhoročnej havajskej filozofie s názvom „huna“, ktorá je zameraná na smerovanie toku energie s cieľom nájsť rovnováhu, harmóniu a lásku vo všetkých aspektoch vášho života. Pri masáži sa používajú tiahle a plynulé masérske techniky a hmaty. Dochádza k uvoľneniu napätia, k zlepšeniu odvádzania toxických látok z tela. Pri masáži máte pocit, akoby ste sa vznášali.

Havajská masáž pre vás v ponuke

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/havajska-masaz-lomi-lomi/


Su jok – mikrosystém ruky a nohy

Je to najmladší a najdynamickejšie sa rozvíjajúci mikrosystém. Svoj pôvod má v Koréi.

Su jok vychádza z troch systémov podobností. Sú to základný systém, systém hmyzu a mini systém. Využíva sa tu fraktálový model, ktorý spočíva v tom, že keď vykonáme zmenu v malej časti, ktorá tvorí celok, sa nachádza kompletná informácia. Ak v tejto časti vykonáme zmenu, tá sa premietne aj do celku a naopak. Ide o veľmi účinnú terapiu. Stimulujeme aktívne a citlivé body, ktoré zodpovedajú jednotlivým orgánom a častiam ľudského tela. Do Su Jok patrí aj tzv. “semiačkoterapia”, keď sa prikladajú vhodné semiačka na cielené miesto.

Su Jok je takisto pre vás v ponuke

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/su-jok/


Aurikuloterapia – mikrosystém ucha

Orgány a časti ľudského tela sa zobrazujú takisto na uchu. Vyhľadávame aktívne a citlivé body a zóny. Tie následne ošetrujeme vhodnou technikou. Pri tejto terapii používame aj majstrovské body, ktoré pôsobia na organizmus ako celok. Je to výborná masáž pri rôznych ťažkostiach pohybového aparátu, ale takisto aj orgánových, hormonálnych záležitostí a pod. Účinok môžete zaznamenať takmer okamžite. Keď daný bod stimulujeme, mozog musí toto podráždenie vyhodnotiť a spracovať. Veľmi účinná je tu harmonizačná technika.

Aurikuloterapia je pre vás v ponuke

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/aurikuloterapia/

Kraniosakrálna terapia

Správne fungovanie toku mozgovomiechového moku je veľmi dôležité. Telo je potom prirodzene zdravé. Ak však dôjde k blokácii tohto toku, tak sa objavia zdravotné ťažkosti. Masáź sa vykonáva veľmi jemnými dotykmi. Opiera sa o poznatky centrálneho nervového systému a kraniosakrálneho systému. Keď sa podarí nastoliť harmonizácia toku mozgomiechového moku, tak dochádza k odstráneniu blokov a telo tým nadobúda schopnosť opravy, regenerácie a uzdravenia.

Ponúkam vám túto masáž

https://www.dotykslnka.sk/portfolio/kraniosakralna-terapia/
Ostatné druhy masáží:

Bankovanie

Medová masáž

Čokoládová masáž

Baby masáž

Tehotenská masáž

Masáž esenciálnymi olejmi

Ajurvédska masáž

Dornova metóda a Breussova masáž

Akupresúra

Thajská masáž

Šia cu

Tui na

a mnohé iné…

Zdieľať tento obsah